18.12.2018 - Tarım Makineleri Firmaları & Agricultural Machinery Companies

Çelikel Tarım Makinaları Ltd. Şti.

ADRES
Büsan Sanayi 10647 Sk. No:18-20 Karatay / KONYA
TELEFON
+90 (332) 345 15 02
FAKS
+90 (332) 345 15 04
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Çelikel Tarım Makinaları Ltd. Şti., 1962 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Muhsin TÜRKMEN tarafından kurulmuştur. Üretimine, pulluk imalatıyla başlayan işletmemiz, 1985 yılında ürün çeşidine; kültivatörü de dahil ederek gelişme sürecine girmiştir. İşletmemiz, 1992 yılında hem gelişen teknolojileri yakından takip etmek hem de daha kaliteli ve çeşitli ürünler imal etmek amacıyla sanayi kenti olan Konya’ya, üretim tesislerini taşımıştır.

Konya’da 1998 yılına kadar çeşitli büyüklüklerde kültivatör ve helezon imalatı yapan işletmemiz; 1998 yılında, hayvancılık işletmelerindeki makineleşme eksikliklerini görerek, bu eksiklikleri gidermeyi hedefleyen makine ve ekipmanların yapımına önem vermiş ve bunun sonucunda da: Mısır Silaj Makinesi, Tamburlu Çayır Biçme Makinesi ve Ot Silaj Makinesi gibi daha kompleks ve birkaç işi bir arada yapabilen kombine makine-lerin imalatına yönelmiştir. Bu makinelerin imalatında sağlanan başarı, firmamızı; yeni ürünler yapmak konusunda teşvik etmiştir. Bu teşvik sonucu; 2002 yılında Türkiye’de ilk kez, serpme ekim yapabilen Yonca Ekim Mibzeri ve 2003 yılında da Yem Kırma Makinesi, çiftçimizin hizmetine sunulmuştur. 2004 yılına gelindiğinde ürün gamımıza Hububat Ezme Makinesini de kattıktan sonra sırasıyla 2006 yılında Balya Yükleme Makinesini ve Küçük Yem Kırma Makinesini 2007 yılı itibariyle Çift Yönlü&Pistonlu Tesviye Küreğinin de imalatına başlayan firmamız 2007 yılı sonunda Sıra Bağımsız Mısır Silaj Makinesinin de imalatına başlayıp modern makinaları birer birer çiftçimizin hizmetine sunmayı başarmıştır.

2008 yılında çeşitli boyutlarda Yem Karma ve Dağıtma Römorklarının üretimine başlayan firmamız son olarak Kaşağı Makinesinide üretim gamına ilave ederek ilerlemesine devam etmiştir.

İşletmemiz halen; Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi, Ot Silaj Makinesi, Tamburlu Çayır Biçme Makinesi, Yem Ezme Makinesi, Balya Yükleme Makinesi, Çift Yönlü&Pistonlu Tesviye Küreği, Sıra Bağımsız Silaj Makinesi, Yem Karma/Dağıtma Römorkları ve Kaşağı Makinesinden oluşan ürün yelpazesi ile çiftçimize hizmet etmeye devam etmektedir. Ayrıca; hayvancılık işletmelerine iş gücü ve zamandan tasarruf sağlayacak diğer makineler ile ilgili araştırma-geliştirme ve fizibilite faaliyetlerimiz halen sürmektedir. Çelikel markalı ürünler; Türkiye’nin hemen hemen bütün bölgelerindeki çiftçiler ve hayvancılık işletmeleri ile Türkiye genelindeki Tarım Kredi Kooperatifleri ve Pancar Kooperatiflerinden oluşan geniş bir pazara yayılmıştır. Bunun sebebi; ürünlerimizin kalitesi ve makinelerde oluşacak arızaları hızlı bir şekilde gideren teknik servis ağımızdır.

Fabrikamız bünyesinde üretilen ürünlerin kalitesi; Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TSEK Belgeleri, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarım Alet ve Makineleri Test Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen deney raporları ISO 9001-2000 Kalite belgesi ayrıca CE belgesi ile de tescil edilmiştir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ