Tarım Makineleri Haberleri

Yeni Kuhn FB 3130 Rulo Balya Makinesi

Kuhn, FB 3130 balya makinesinin en yeni versiyonunu çıkardı. MKll FB serisi sabit balya makinaları; balyalama hızı, kalitesi ve verimliliği gibi konularda gelişme kaydetmiş durumda.

En son FB balya makinaları iki farklı besleme rotoru seçeneği sunuyor. Kuhn Optifeed ve Opticut 14 sistemleri. Maksimum verimlilik için iki sistemde 2.30 metrelik genişliğe sahip.

FB3130_silindirik_balya_makinesi_550x220

Yeni Kuhn FB 3130 Yuvarlak Balya Makinesi

Optifeed Rotor’u balya çemberine eşit ve sürekli sap akımı sağlamak için çift besleme dişlisi ve entegre edilmiş bir helezon kullanmakta. Bu sayede gelişmiş bir balya yoğunluğu sağlıyor.

Opticut 14 ise basınçlı besleme durumunda bile sapı maksimum verimle balyaya çevirmek için 70 mm kesme genişliği sağlayan 14 adet bıçak içermekte.

Yeni FB, ileri yolda maksimum yoğunlukta sap toplamak için Kuhn sarkacını kullanmakta aynı zamanda her türlü engebeli zeminde maksimum toplama yapmak için yüksekliği ayarlanabilen tekerlekler içermekte.

FB aynı zamanda balyaları üretilirken döndürmek ve iyice sıkıştırmak için, 18 adet asimetrik, kabartmalı silindir içeren Kuhn Powertrack sistemini içermektedir.

The FB MKII serisi aynı zamanda maksimum balya yoğunluğunu sağlamak için arka kapak silindirleri ile hidrolik kapak valflerinin beraber çalıştığı Kuhn Powerlock sistemini içermektedir. Daha hızlı kapak açılıp-kapanması saat başına daha fazla balya üretimi ve geliştirilmiş verimlilik demektir.

FB 3130 – Teknik Özellikler
Balya odası boyutu (genişlikx çapı)

122cm x 125cm

Balya odası

18 Powertrack rollers

Taşıma ölçüleri (w x h x l)

2.50m x 2.46m x 4.13m

Pick-up genişliği

2.30m

Pick-up besleme mili sayısı

5

Alım sistemi

Optifeed or Opticut 14

Bağlama Tipi

Net (standard) ve Twine (opsiyonel)

File haznesi

2 rulo

İp Haznesi

6 rulo

Minimum PTO gereksinimi

>85hp

PTO hızı

540 rpm

Lastikler

400/60-22.5

Ağırlık

3,300kg

 

Back to list

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir