19.01.2019 - Tarım Makineleri Firmaları & Agricultural Machinery Companies

John Deere Monosem ile Anlaşma Yaptığını Duyurdu

Tarım Makineleri

Yazarın şu ana kadar yazılmış 2 makalesi bulunuyor.

john_deere_monosem_is_ortakligi

Deere & Company Hassas Ekim Makineleri’nde Avrupa Market lideri olarak yer almak için Monosem ile kesin olarak anlaşma sağlandığını duyurdu.

Satın Alma Monosem’in Fransa’da bulunan 4 tesisini ve Amerika’daki 2 tesisini kapsamaktadır.

Bu aksiyonla, Hassas Tarım’da liderlik pozisyonumuzu inşaa etmeye devam edeceğiz. Deere’ın Tarımsal Çözüm başkanı ve yetkilisi John May şunu ifade etti. ”Monosem Çiftçilerin ürünlerinin artmasında yenilikçi ve hassas ekim teknolojilerinde başarılı takdir gören bir firma. John Deere bu pazarda dünya çapında çok daha fazla yeni müşteriler kazanacak ve liderliğini kazanacaktır” dedi.

Monosem_Ekim_Makinesi_John_deere

Monosem Ekim Makinesi ve John Deere Traktör

Monosem’i Tanıyalım

      Monosem 1948 yılında bir aile şirketi olarak kurulan günümüzde özellikle Fransa’da ve dünya çapında adını duyurmuş yalnızca Hassas Ekim Makineleri üzerine üretim yapan köklü bir firmadır. Özellikle Hassas Ekim Makineleri üzerine uzman bir firma fakat az da olsa sebzeler için birkaç toprak işleme aleti üretimi de yapmaktalar.

1945 ile 1960 Fide Dikim Makineleri

Historique_45-60_vignette_list

 

1945 ile 1960 yılları arasında Fide Dikim Makineleri üzerine üretim yapmış ve en son başarılı ürünü SUPER PREFER ‘ı çıkarmıştır.


1960 ile 1972 Hassas Ekim Makineleri

Historique_60-72_vignette_list

1960 yılı itibariyle mekanik ölçüm sistemli yatay plakalarla donatılmış ve ayrıca tesviye kültivatörü ile dizayn edilmiş Hassas Ekim Makineleri üretimine başlanmıştır.

Üretim ekim makinelerinin gelişimiyle özel şeker pancarı ekim makineleri dikey hücreli tekerlek üretimiyle devam etmiştir. Üretimdeki artış ile 2.Fabrika Largeasse’ye kurulmuştur.

2013’ten Bu yana

Historique_08-12_vignette_list

Monoshox ürün gamını Agritechnica‘da sunmuştur,  NG Plus and NX modelleri ile MONOSEM kalitesini daha yüksek hızlarda kullanıma olanak sağlamıştır.

Monosem Monoshox ile ilgili bir animasyon video;

 

Kaynak: Monosem.com ve johndeere.com
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ